• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 8 شب

اجرای بیش از ٧٠٠ پروژه در شرکت مناطق نفت خیز جنوب

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت : طی یکسال گذشته اجرای هیچ پروژه ای در این شرکت متوقف نشده و از اجرای بیش از ٧٠٠ پروژه در مدت یاد شده ،خبر داد.

به گزارش ایرنا از وزارت نفت ، بیژن عالی پور با اشاره به اظهارات وزیر نفت مبنی بر طولانی شدن مدت زمان اجرا و افزایش قیمت تمام شده پروژه ها، تصریح کرد: لازم است قیمت تمام شده و مدت زمان اجرای پروژه ها را کاهش داد ، اما کیفیت نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی گفت: طی یک سال گذشته اجرای هیچ پروژه ای در این شرکت متوقف نشده؛ ممکن است اجرای آن کند باشد که دلیل آن تحریمها بوده اما کارکنان صنعت نفت به نحو مطلوب از بالاترین تا پایین ترین رده به صورت شبانه روزی اجرای پروژه ها را در دست اقدام دارند.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب افزود: تنگناهای مالی وجود دارد، اما تاکنون مشکلی در بحث تولید وجود نداشته ؛ ضمن اینکه پیمانکاران و سازندگان داخلی نیز در این میان همکاری لازم را با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب داشته اند.
سال گذشته و امسال تاکنون بیش از ١٤ هزار مورد اقدام مهندسی درون چاهی، بیش از ٥٥٠ مورد اصلاحیه فرایندی، بیش از دو هزار و 800 مورد تعمیر اساسی تجهیزات فرآورشی و ٢٤٠ مورد تعمیرات اساسی ماشین آلات دوار در پنج شرکت بهره برداری نفت وگاز تابع مناطق نفت خیزجنوب انجام شده است.
طی دوره زمانی مزبور ؛ پروژه های مهمی از جمله ساخت چند راه جدید گناوه، کارخانه های نمکزدایی لب سفید، هفت شهیدان، خط لوله ٢٤ اینچ انتقال نفت از اهواز به پالایشگاه آبادان، افزایش توان تزریق در میدانهای کرنج و پارسی، جمع آوری و تزریق گاز نرگسی، واحد بهره برداری و نمک زدایی میدان منصوری با ظرفیت فرآورش ٧٥ هزار بشکه نفت در روز با موفقیت اجرا و یا تکمیل و در مدار تولید قرار گرفتند.