• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 8 شب

پتروپارس از پارس جنوبی به غرب کارون کوچ می‌کند

مدیرعامل شرکت پتروپارس از برنامه ریزی این شرکت برای فعالیت در حوزه غرب کارون خبر داد و افزود: منتظریم تا وزارت نفت خطوط قراردادهای IPC را مشخص کند تا براساس آن در توسعه این میدانها حضور داشته باشیم.

پتروپارس از پارس جنوبی به غرب کارون کوچ می‌کند

پتروپارس از پارس جنوبی به غرب کارون کوچ می‌کند

 

به گزارش ایسنا، محمدجواد شمس از جمله برنامه‌های شرکت پتروپارس در پسابرجام را تمرکز بر روی عملیات حفاری و شرکت در مناقصه‌های توسعه میدانهای غرب کارون اعلام کرد و افزود: امیدواریم در غرب کارون هم مانند پارس جنوبی حضور فعالی داشته باشیم.

 

وی با اشاره به اولویت وزارت نفت مبنی بر توسعه میدانهای غرب کارون، تصریح کرد: بررسی میدانی خود را برای توسعه میدانهای غرب کارون و این که کدام را میدان را توسعه دهیم، آغاز کرده‌ایم اما منتظریم خطوط کلی قراردادهای IPC‌ از سوی وزارت نفت تعیین شود تا براساس آنها در توسعه این میدانها شرکت کنیم.

 

براساس گزارش وزارت نفت، مدیرعامل شرکت پتروپارس با اشاره به تواناییهای این شرکت برای حضور در عرصه بین المللی، ادامه داد: قبل از برجام مذاکراتی را با شرکتهای بین‌المللی برای فعالیت شروع کرده بودیم که هم اکنون وارد مراحل اجرائی برای شرکت در مناقصه شده‌ایم، همچنین برای توسعه یک میدان با شرکتهای فرانسوی و آلمانی در حال مذاکره هستیم که هم اینک وارد فاز اجرایی کار شده‌ایم. ‌

 

شمس درباره احتمال حضور پتروپارس در توسعه فاز ١١ پارس جنوبی نیز گفت:‌ همچنان علاقه مند به توسعه این فاز هستیم؛ ضمن این که توانایی تطبیق با هر روشی که وزارت نفت درباره توسعه این فاز اعلام کند را خواهیم داشت و امیدواریم در این فاز نیز مانند دیگر فازهای پارس جنوبی نقش آفرینی کنیم.