• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 8 شب

صادرات کالا در گمرکات بیش از یک‌روز نمی‌ماند

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه صادرات کالا در گمرکات بیش از یک‌روز نمی‌ماند، گفت: زمان صادرات کالاهای پتروشیمی طولانی‌تر است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مسعود کرباسیان با بیان اینکه صادرات‌ كالا در گمركات كشور بيش از يک‌روز نمي‌ماند، گفت: زمان را براي فعالان ترانزيت به لحظه مي‌رسانيم.

رئيس گمرک ايران افزود: در سياست‌هاي ابلاغ‌شده از سوي رهبر معظم انقلاب در اقتصاد مقاومتي ۹ بند آن مربوط به سرمايه‌گذاري روي صادارت كالا است. حمايت همه‌جانبه هدفمند از صادرات كالا، گسترش خدمات تجاري و ثبات در امر صادرات كالا، از بندهاي مربوط به صدور كالا در سياست‌هاي ابلاغي رهبري در اقتصاد مقاومتي است.

وي درباره اقدام‌هاي دولت تدبير و اميد در اجرايي‌ شدن سياست‌هاي ابلاغي رهبري در اقتصاد مقاومتي و در حوزه صادرات كالا گفت: تاكنون اقدام‌هاي خوبي از سوي دولت روحاني در حوزه تجارت خارجي و صادرات انجام شده است.

كرباسيان، حذف مجوزهاي غيرضرور، حذف پيمان‌سپاري، ممنوع‌ كردن عوارض كالاهاي صادراتي و شفاف‌سازي در بحث گمركات را از جمله اقداماتي برشمرد كه در جهت تسهيل صادرات توسط گمرک در سال‌هاي اخير انجام شده است.

معاون وزیر اقتصاد بیان داشت: صادرات كالا از گمركات كشور بيش از يک روز باقي نمي‌ماند و فقط صادرات كالاي پتروشيمي مي‌ماند. ساماندهي صادرات كالا از گمركات كشور از اقدام‌هاي مهمي است كه سال‌هاي اخير توسط گمركات براي رفع نگراني صادركنندگان انجام شده است.

وی، ارزيابي در محل كالاهاي صادراتي، انجام تشريفات گمرک در خارج از وقت‌اداري، اصلاح قانون گمركي و مكانيزه‌كردن كسب و كار را از ديگر اقدامات حوزه گمرک كشور عنوان كرد.

كرباسيان درباره ارائه خدمات به فعالان ترانزيت اظهارداشت: تلاش مي‌شود زمان را براي فعالان ترانزيت به لحظه برسانيم تا با كمترين هزينه و زمان انجام شود. اكنون زمان ترخيص كالا از ۲۶ روز به ۲ روز كاهش يافته و براي صادرات از ۷ روز به يكروز رسيده است.

کرباسیان با بيان اينكه در ۸ ماه نخست امسال تراز تجاري كشور مثبت بوده است، افزود: اين امر نشان‌دهنده اين است كه صادرات بر واردات در كشور برتري دارد و اين موفقيت در شرايط تحريم به دست آمده است. در شرايط تحريم كارهاي خوبي در امر صادرات كالا در كشور انجام شده و بايد خودمان را باور كنيم كه اتحاديه اروپا پذيرفته ايران پايلوت شود و ارتباط با ۷۰ كشور را برقرار كنيم. اميدواريم بعد از برجام به كل دنيا دسترسي پيدا كنيم.