• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 8 شب

ورود سرمایه‌گذاران برقی خارجی؛ تهدید یا فرصت؟

مدیرعامل شرکت تولید برق عسلویه گفت: ورود سرمایه‌گذاران خارجی به ایران نمی‌تواند برای این کشور که صنعت برق قدرتمندی دارد تهدید حساب شود، بلکه اگر به درستی از آن استفاده شود، می‌تواند فرصت‌های خوبی را پیش روی صنعت برق قرار دهد.

عزیزالله حاج‌ولی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه نباید مانع ورود سرمایه‌گذاران خارجی به کشور شد اظهار کرد: علی‌رغم اینکه ورود سرمایه‌گذاران به کشور اثرات مثبت و منفی‌ را در پی دارد نمی‌توان با ایجاد سد در مقابل ورود سرمایه‌گذاران مانع گسترش اثرات مثبت این مساله شد.

وی ادامه داد: در برخی تکنولوژی‌های صنعت برق، ایران قدرت زیادی دارد که می‌توان گفت با ورود سرمایه‌گذاران خارجی و به کارگیری تکنولوژی‌های آنها می‌توان موجب ارتقاء صنعت برق کشور شد.

مدیرعامل شرکت تولید برق عسلویه با بیان اینکه ایران در حوزه صنعت برق فاصله زیادی با دنیا ندارد، تاکید کرد: پیشرفته‌ترین صنعت ایران که با صنعت روز دنیا تفاوت زیادی ندارد صنعت برق است که در این زمینه نیز توانسته فعالیت‌های چشمگیری را به ارمغان بگذارد.

حاج ولی ادامه داد: در بحث تولید انرژی بادی توربین‌هایی که مپنا تولید می‌کنند 2.5 مگاواتی است، در حالی که در دنیا حداکثر توربین‌ها شش مگاوات هستند. با توجه به این شرایط می‌توان گفت که با آمدن سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانیم تکنولوژی صنعت برق کشور را ارتقاء دهیم.

 

صنعت برق نگران ورود خارجی ها نیست

به گفته وی، صنعت برق هیچ نگرانی‌ از ورود سرمایه‌گذاران خارجی به کشور ندارند چراکه در این زمینه قدرت زیادی در دست داریم.

مدیرعامل شرکت تولید برق عسلویه با بیان اینکه انتظار داریم که سرمایه‌گذاران خارجی به سمت انتقال تکنولوژی بروند و در زمینه تولید همچنان به سرمایه‌گذاران داخلی متکی باشیم، تصریح کرد: باید شرایط به گونه‌ای باشد که تمام خواسته های سرمایه‌گذاران خارجی به کرسی ننشیند.