• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 8 شب

سامانه همراه گمرک

گمرک روی موبایل / سامانه همراه گمرک را داشته باشید

سامانه همراه گمرک در راستای توسعه پنجره واحد تجارت فرامرزی و دولت موبایلی  راه‌اندازی شد
(m- Government)
 

دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات گمرک ایران پس از راه‌اندازی پنجره واحد تجارت فرامرزی با هدف تکریم ارباب‌رجوع اقدام به توسعه نرم‌افزار تلفن همراه در گمرک نمود و در این نسخه از نرم‌افزار صاحبان کالا و اظهارکنندگان می‌توانند با استفاده از تلفن همراه از آخرین وضعیت پروانه‌های گمرکی خود در کلیه رویه‌های گمرکی به‌صورت برخط اطلاع یابند.

 

صاحبان کالا در این نسخه علاوه بر در اختیار بودن فهرست کلیه اظهارنامه‌ها با مشخص کردن فعالیت‌های مهم همچون خروج کامیون حامل کالا نسبت به آخرین وضعیت محموله مطلع خواهند شد.

بنابراین گزارش، دسترسی به نرم‌افزار فوق از طریق ثبت‌نام در سامانه  زیر فراهم شده است

merchant.irica.ir

 بسیاری از تجار برای انجام کارهای خود سر و کار زیادی با گمرک دارند‏ این موضوع در کشورمان به دلیل طولانی بودن فرآیند‌های انجام شده در گمرک از جمله ترخیص کالا طولانی‌تر است. جدا از این موارد بسیاری از تجار و صاحبان کالا مجبورند برای اطلاع از وضعیت کالاهای خود در این فرآیند طولانی‏، دفعات زیادی به گمرک مراجعه کنند. این موارد یکی از موانع کسب و کار در کشور محسوب می‌شود.

در این میان گمرک ایران نیز سعی دارد تا با با کامل کردن پنجره واحد تجارت، زمان انجام عملیات گمرکی را کاهش دهد و در عین حال از مراجعه حضوری فعالات اقتصادی و صاحبان کالا به گمرک بکاهد. راه‌اندازی سامانه همراه گمرک یکی از این موارد است تا همزمان به به روز شدن تکنولوژی، صاحبان کالا بتوانند از تلفن همراه خود برای دسترسی به اطلاعات مرتبط با کالاهایشان استفاده کنند. بر اساس اعلام دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات گمرک ایران پس از راه‌اندازی پنجره واحد تجارت فرامرزی با هدف تکریم ارباب‌رجوع اقدام به توسعه نرم‌افزار تلفن همراه در گمرک نمود و در این نسخه از نرم‌افزار صاحبان کالا و اظهارکنندگان می‌توانند با استفاده از تلفن همراه از آخرین وضعیت پروانه‌های گمرکی خود در کلیه رویه‌های گمرکی به‌صورت برخط اطلاع یابند.

صاحبان کالا در این نسخه علاوه بر در اختیار بودن فهرست همه اظهارنامه‌ها با مشخص کردن فعالیت‌های مهم همچون خروج کامیون حامل کالا نسبت به آخرین وضعیت محموله مطلع خواهند شد.