• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 8 شب

توسعه 7500 مگاوات انرژی از نیروگاه های تجدیدپذیر در دستور کار است

وزیر نیرو گفت: تعهد ایران در کاهش گازهای گلخانه ای کره زمین موجب شده تا توسعه انرژی های تجدیدپذیر در قالب برنامه ششم توسعه در دستور کار قرار گیرد.

حمید چیت چیان امروز (سه شنبه) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برنامه ششم توسعه دارای اهداف کمی، کیفی و راهبردی اساسی است و توسعه انرژی های تجدیدپذیر در این برنامه به منظور عمل به تعهد ایران در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در دستور کار قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: احداث نیروگاه های تجدیدپذیر و تامین هفت هزار و 500 مگاوات انرژی از این محل در دستور کار وزارتخانه است و در یکی از بندهای لایحه پیشنهادی قانون بودجه سال آینده هفت هزار میلیارد ریال اعتبار برای این منظور در نظر گرفته شده است.


وزیر نیرو به تازگی به خبرنگار ایرنا گفته بود ، اعتبارات عمرانی این وزارتخانه در سال آینده در حد اعتبارات مصوب امسال است و افزایش نخواهد یافت.
چیت چیان اظهار داشت: وزارت نیرو خواستار افزایش چشمگیر اعتبارات این وزارتخانه در بودجه سال 1395 است.
به گفته این مقام مسئول، با توجه به شرایط امروز کشور و بویژه محدودیت های ایجاد شده در درآمدهای نفتی، اعتبارات عمرانی این وزارتخانه مطابق چارچوب مصوب سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در حد اعتبارات مصوب امسال یعنی 70 هزار میلیارد ریال پیش بینی شده است.


چیت چیان اضافه کرد: وزارت نیرو علاوه بر منابع دولتی، از محل سرمایه گذاری های بخش خصوصی و درآمدهایی که از فروش آب، برق و خدمات فاضلاب ،کسب می شود ، نسبت به افزایش سرمایه گذاریها اقدام خواهد کرد.
وی گفت : زمینه های مساعدی که در فضای پس از امضای توافق برجام ایجاد شده، کشورهای زیادی را برای سرمایه گذرای در بخش های مختلف آب، برق و فاضلاب کشور ترغیب کرده است .