• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 8 شب

مذاکره ایران و فنلاند برای انتقال فناوری های روز صنعت نفت

معاون امور بین الملل وزیر نفت ایران و وزیر تجارت خارجی و توسعه فنلاند در زمینه های همکاری مشترک دو کشور در صنعت نفت و انتقال فناوری های روز، مذاکره کردند.

 

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از وزارت نفت، امیر حسین زمانی نیا شامگاه گذشته (چهارشنبه) در حاشیه دیدار لنیتا تویواکا با وی اظهار کرد: کشور فنلاند در مسائل مربوط به محیط زیست در پروژه های نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی یکی از کشورهای برتر در دنیا به شمار می آید.
زمانی نیا افزود: هم اکنون در صنعت نفت ایران پروژه های زیادی در زمینه محیط زیست تعریف شده است؛ از این رو می توان از ظرفیت های شرکت های فنلاندی در این پروژه ها در دوران پسا تحریم بهره برد.
وی به پروژه های وزارت نفت در زمینه بالا بردن بهره وری انرژی اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: با توجه به ظرفیت های کشور فنلاند در این زمینه، یکی از محورهای همکاری های ایران و فنلاند می تواند موضوع یاد شده نیز باشد.
معاون وزیر نفت، فرصت های سرمایه گذاری در صنعت نفت ایران بخصوص در صنعت پتروشیمی را بی نظیر خواند و گفت: کشور فنلاند با این که صنایع نفت و گاز قوی ندارد؛ اما در زمینه فناوری های روز این صنعت در جایگاه خوبی در دنیا قرار دارد.
بر اساس این گزارش در این دیدار،لنیتا تویواکا، وزیر تجارت خارجی و توسعه فنلاند از علاقه کشورش برای همکاری بلند مدت خبر داد و اظهارکرد: هدف شرکت های فنلاندی تنها فروش تجهیزات نیست و قصد دارند به صورت بلندمدت از طریق انتقال فناوری روز با ایران همکاری کنند.
به گزارش ایرنا، هیات اقتصادی و تجاری فنلاند که شمار این هیات به یکصد تن می رسد به ریاست لنیتا تویواکا وزیر توسعه و تجارت خارجی فنلاند به ایران سفر کرده است.
این هیات، طی روزهای اخیر با مدیران و مقامات وزارتخانه های مختلف مانند وزارت نفت، راه و شهرسازی و ارتباطات و فناوری اطلاعات مذاکراتی انجام داده است.
میزان واردات ایران از فنلاند در سال 93 ، 44 میلیون دلار و صادرات ایران به این کشور 311 هزار دلار بود.
همچنین واردات ایران از فنلاند طی هفت ماه ابتدای امسال 76 میلیون دلار بود و صادرات به این کشور نیز 449 هزار دلار برآورد شد.