• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 8 شب

پل‌های معلق بستری جدید برای توربین‌های بادی

پل‌های معلق بستری جدید برای توربین‌های بادی

 

 به گزارش انرژی‌هاب، طبق اصول مهندسی و پدیده‌های طبیعی، دره‌ها که گذرگاهایی بین کوه‌ها هستند به دلیل تفاوت فشار مسیر خوبی برای ایجاد جریان‌های بادی به شمار می‌روند. به زبان ساده این مسیر‌ها به اسم تونل‌های باد طبیعی شناخته می‌شوند.

در بیشتر این دره‌ها که مسیر‌ّهای ارتباطی ساخته شده‌اند پل‌های غول‌پیکری نیز ساخته شده‌اند. توربین‌های بادی می‌توانند زیر این پل‌های عظیم الجثه برای تولید الکتریسیته نصب شوند. طبق تحقیقات انجام شده توسط گروه تحقیقاتی اروپایی که viaduct در جزایر قناری را به عنوان مدل در نظر گرفته‌اند، می‌توان این توربین‌ها را با زیرساخت‌های جدید در این سازه‌ها و محیط‌های طبیعی به کار گیریم.
 
مطالعات انجام شده بر اساس شبیه‌سازی‌های کامپیوتری بوده که در دانشگاهی کینگزتون لندن انجام شده است. محققان با قرار دادن یک توربین عظیم در زیر این پل به بررسی موقعیت‌های مختلف پرداخته‌اند. به طور طبیعی هرچه مساحت پوششی توربین بادی بیشتر باشد انرژی بیشتری تولید خواهد شد.
 
اگرچه در ای مطالعه نتایجی بر این ترتیب به دست آمد که اگر از توربین‌هایی با توان بالاتر بر ازای هر متر مربع استفاده شود بهینه‌تر خواهد بود. بهترین پیکربندی برای این پروژه استفاده از دو توربین با اندازه های مختلف است. با استفاده از دو توربین کوچکتر توانی برابر ۰.۵ مگاوات خواهیم داشت که به طور متوسط در این منطقه ۴۰۰ تا ۵۰۰ خانوار را زیر پوشش خود قرار خواهد داد. با نصب این توربین‌ها بیش از ۱۴۰ تن از دی‌اکسید‌کربن وارد شونده به جو جلوگیری خواهد شد که برابر ۷۲۰۰ درخت عمل خواهد کرد. 
 
نتایج این تحقیق در ژورنال Renewable and Sustainable Energy Reviews به چاپ رسیده است.