• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 8 شب

شرکت‌های سیلیکون ولی به فکر افزایش انرژی سبز هستند

در سیلیکون ولی شرکت‌ها دیگر درباره اینکه بهترین غذا برای کارمندان چیست صحبت نمی‌کنند بلکه در مورد اینکه چه شرکتی با انرژی کمتری اداره می‌شود رقابت می‌کنند.

سیلیکون ولی

در اوایل ماه فوریه، شرکت اپل اعلام کرد که با همکاری شرکت First Solar اولین مزرعه خورشیدی خود را در مونتری کانتری می‌سازد. شرکت اپل انرژی خروجی ۵۰۰ هکتار از ۱۱۷۰ هکتار زمین نیروگاه خورشیدی را استفاده می‌کند. این وسعت برابر ۱۳۰ مگاوات توان تامین خواهد نمود که انرژی مورد نیاز تمام بخش‌ها و تجهیزات شرکت اپل به همراه مرکز راهبری جدید به نام Spaceship نیز در بر می‌گیرد.
 
تنها یک روز بعد گوگل اعلام نمود تا سال ۲۰۱۶، مرکز اصلی خود را که Googleplex نامیده می‌شود با ۴۳ مگاوات انرژی بادی تامین خواهد نمود.
 
هفته گذشته نیز شرکت اینتل اعلام کرد که بر روی سقف مرکز اصلی خود در سانتا کلارا بیش از ۵۸ توربین بادی کار خواهد گذاشت. البته در کل توربین‌های بادی توانی برابر ۶۵ کیلووات تولید خواهند نمود که برای برق مرکز کنفرانس شرکت کافی خواهد بود نه بیشتر اما باید در نظر داشت که این تنها یک ایده توربین‌بادی کوچک است.
 
فیسبوک نیز در همین حین، به نوعی دیگر از انرژی سبز روی آورد که ساخت پارک سبز بر روی بام مرکز اصلی خود است. همچنین تلاش‌های زیادی برای تولید انرژی سبز برای مرکز‌ داده‌های خود نموده است اما هم اکنون بیشتر به فکر دکوراسیون سبز است. این تغییر دکوراسیون‌ها می‌تواند تنها رنگ آمیزی توربین‌های بادی به شکل نوار‌های رنگی برای جا افتادن بیشتر در محیط باشد.