• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 8 شب

با پنجره‌های دوجداره به اندازه ۹۵ نیروگاه صرفه‌جویی می‌شود

مصرف انرژی در ایران ۵ برابر متوسط جهانی/ با پنجره‌های دوجداره به اندازه ۹۵ نیروگاه صرفه‌جویی می‌شود
 

مدیرعامل گروه صنعتی میرآب پروفیل در همایش ناب‌سازی انرژی با بیان اینکه مصرف انرژی در ایران ۵ برابر متوسط جهانی است، گفت: با پنجره‌های دوجداره می‌توان سالانه معادل ۹۵ نیروگاه صرفه‌جویی کرد.

مدیرعامل گروه صنعتی میرآب پروفیل در همایش ناب‌سازی انرژی با بیان اینکه مصرف انرژی در ایران ۵ برابر متوسط جهانی است، گفت: با پنجره‌های دوجداره می‌توان سالانه معادل ۹۵ نیروگاه صرفه‌جویی کرد.


  •  

محمد حمیدیه امروز در نخستین همایش ناب‌سازی مصرف انرژی گفت: در حالیکه در دنیا بر سر انرژی و آب جنگ در می‌گیرد، اما در ایران به راحتی این منابع انرژی را هدر می‌دهیم.

وی افزود:مصرف انرژی در ایران 2.5 برابر میانگین خاورمیانه، 5 برابر میانگین جهانی و 9 برابر شدت مصرف انرژی در ژاپن است بنابراین لازم است با تغییر ساختار الگوی مصرف و با افزایش آگاهی عمومی مصرف انرژی را صرفه‌جویی کنیم.

مدیرعامل گروه صنعتی میرآب پروفیل نماینده پنجره‌های هاف‌من گفت: تنها با آزادسازی قیمت انرژی و حذف سهمیه نمی‌توان صرفه‌جویی ایجاد کرد بلکه باید آگاهی عمومی افزایش پیدا کند و در بخش عرضه محصولات ساختمانی باید به صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش انرژی در ساختمان توجه شود.

حمیدیه با اشاره به مبحث 19 مقررات ساختمانی گفت: میانگین مصرف انرژی در هر متر مربع ساختمان در ایران 380 کیلووات ساعت است که با ابزارهای نوین می‌توان این رقم را به 180 کیلووات ساعت کاهش داد.

وی با بیان اینکه سالانه 80 میلیون منطقه مسکونی در کشور ایجاد می‌شود گفت:‌اگر این صرفه‌جویی در مصرف انرژی انجام شود سالانه به اندازه تولید 95 نیروگاه مانند شهید رجایی صرفه‌جویی می‌شود.

همچنین محمدکاظم ولی‌زاده رئیس بخش آموزش مرکز ملی مدیریت انرژی در تبریز گفت: قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی 4 اسفند 89 تصویب و در 17 اسفند 89 ابلاغ شد و از اول سال 90، لازم‌الاجرا شده است.

ولی‌زاده با اشاره به ماده 69 قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی گفت:‌وزارت نیرو با همکاری وزارت صنعت‌، معدن و تجارت برای افزایش آگاهی دست‌اندرکاران صنعت ساختمان مقرر کرده است دوره‌های آموزشی برگزار شود و تاکنون سه دوره اصلی در این مرکز با همکاری آژانس بین‌المللی همکاری ژاپن (جایکا) برگزار شده است.

ولی‌زاده افزود: کارشناسان جایکا هم اکنون در پروژه احیای دریاچه ارومیه نیز مشارکت دارند.

رئیس مرکز ملی آموزش مدیریت انرژی افزود: تا کنون 5 هزار و 800 نفر آموزش مدیریت انرژی در این مرکز دیده‌اند.

ولی‌زاده با بیان اینکه 40 درصد مصرف انرژی کشور در ساختمان‌ها و 27 درصد در بخش حمل و نقل و مقدار اندکی در بخش صنعت استفاده می‌شود گفت: سهم پنجره‌ها در حفظ و صرفه‌جویی انرژی 22 درصد است که با استفاده از پنجره‌های دوجداره می‌توان انرژی ساختمان‌ها را صرفه‌جویی کرد. خبرگزاری فارس