• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 8 شب

سرمايه گذاري جي 7

لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه روز شنبه از هفت کشور صنعتی جهان، موسوم به جی هفت خواست در نشست روزهای یکشنبه و دوشنبه در آلمان، طرح بزرگ سرمایه گذاری در زمینه انرژی های تجدید پذیر برای آفریقا را بررسی کنند.
فابیوس در مصاحبه ای مطبوعاتی ابراز امیدواری کرد در جریان این نشست ابتکار دیگری موسوم به « تعمیم سامانه های هشدار در برابر فجایعی که کشورهای آسیب پذیر را گرفتار می کند» راه اندازی شود.
در حالی که شش ماه به کنفرانس بزرگ پاریس درباره تغییرات آب و هوایی باقیمانده است، وزیر امور خارجه فرانسه تعهد کشورهای جی هفت را در میان سایر کشورهای ثروتمند جهان به منظور کاهش دی اکسید کربن در افق قرن بسیار مهم ارزیابی کرد.
فابیوس افزود «ما امیدوار بودیم طرحی جها نی برای کاهش 40 تا 70 درصدی گازهای گلخانه ای از سال 2010 تا 2015 تصویب شود. این طرح را کارشناسان آب و هوایی با هدف کاهش دو درجه ای گرما در مقایسه با آستانه ای که جامعه علمی درباره آثار برگشت ناپذیر گرمایش زمین هشدار داده است، تعریف کرده بود ».
فابیوس تصریح کرد « به منظور راه اندازی بدون تاخیر ابتکارها» فرانسه در پایان ماه ژوئن نشستی سازماندهی خواهد کرد که هدف آن ارائه ابتکارهایی درباره سامانه هشدار و طرح سرمایه گذاری خواهد بود که در آن کشورهای علاقه مند به اهدای کمک های بالقوه به کشورهای جی هفت محدود نخواهد شد.
فابیوس همچنین گفت توافقی که امید آن می رود در پاریس حاصل شود، در سال 2020 اجرایی خواهد شد اما 2020 بسیار دور است. بسیاری از رهبران کشورها از من می پرسند آیا بهتر نیست این طرح بین 2015 و 2020 اجرایی شود؟ این دو ابتکار می تواند اعتبار کل روند مذاکرات درباره تغییرات آب و هوایی را تقویت کند ».
به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، لوران فابیوس بر سرمایه گذاری سیاسی درباره تغییرات آب و هوایی به عنوان عنصر اساسی موفقیت کنفرانس پاریس تاکید کرد.