• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 5 شب

تدوین نظام صلاحیت حرفه ای و آموزشی درصنعت ساختمان

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه در بخش صنعت ساختمان به یک هدفگذاری آموزشی با رویکردهای جامعه هدف نیاز داریم، پیشنهاد کرد که کارگروه حرفه ای برای تدوین نظام صلاحیت حرفه ای و آموزشی در صنعت ساختمان تشکیل شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، محمدامین سازگارنژاد در نشستی با حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، به اهمیت صنعت ساختمان اشاره کرد و افزود: ضرورت دارد یک نقشه راه در بخش صلاحیت حرفه ای و آموزش صنعت ساختمان تهیه شود.
وی ادامه داد: در کشور سرمایه گذاری بزرگی در بخش صنعت ساختمان انجام می شود، بدون آنکه موضوع های آموزش و صلاحیت حرفه ای آن را در نظر بگیریم.
وی افزود: در حوزه صنعت ساختمان به یک هدفگذاری آموزشی با رویکردهای جامعه هدف نیاز داریم که باید برای ارتقای فعالان بازار کار و آموزش کسانی که متقاضی ورود به بازار کارند اما صلاحیت لازم را ندارند، برنامه ریزی لازم انجام شود.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین تأکید کرد که در موضوع های آموزشی باید به مباحث اجتماعی و مباحث فنی در کنار هم توجه شود.
سازگارنژاد در ادامه، تشکیل یک کارگروه حرفه ای برای تدوین نظام صلاحیت حرفه ای و آموزشی در صنعت ساختمان را پیشنهاد داد و تأکید کرد: ضروری است همه ذینفعان در تدوین نقشه راه در بخش صلاحیت حرفه ای و آموزش صنعت ساختمان مشارکت کنند.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور همچنین بر ضرورت شناسایی بخش های اجرایی در آموزش های مهارتی صنعت ساختمان تاکید کرد و گفت: بعد از شناسایی، طبق نقشه راه اقدام شود.
سازگارنژاد در ادامه به مشارکت فعال بخش خصوصی در توسعه آموزش های مهارتی صنعت ساختمان تأکید کرد و گفت: بخش دولتی باید پشتیبان سیاستگذاری و برنامه ریزی آموزشی باشد و به سمتی گام بردارد که اجرای آموزش را بخش خصوصی انجام دهد.

** نقش فعال سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در فرآیند انتقال تکنولوژی
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیان داشت: باید با آموزش، فرهنگ کارجویی و کاردوستی را در کشور تقویت کنیم و این موضوع در رونق بخش صنعت بسیار مهم است.
سازگارنژاد در ادامه با تاکید بر اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در فرآیند انتقال تکنولوژی به کشور باید نقش فعالی داشته باشد، افزود: در آیین نامه اجرایی ماده 14 قانون ساماندهی و حمایت از تولید وعرضه مسکن، باید نقش آموزش های فنی و حرفه ای غیررسمی کوتاه مدت مشخص شود.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی نیز در این نشست گفت: در بخش صنعت ساختمان به یک برنامه روشن نیاز داریم.
حامد مظاهریان، تشکیل ستاد مشترک در بخش آموزش صنعت ساختمان با مشارکت همه دستگاه های ذینفع را امری لازم دانست و گفت: همچنین باید تجربه های جهانی را در بخش آموزش صنعت ساختمان به کار ببریم.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اضافه کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور متولی آموزش های مهارتی کوتاه مدت است، از این رو مشارکت فعال این سازمان در بخش صنعت ساختمان اهمیت زیادی دارد.
به گزارش ایرنا، هم اکنون 700 آموزشگاه فنی وحرفه ای در بخش دولتی و حدود 14هزار آموزشگاه آزاد در کشور مسئولیت آموزش های مهارتی را در کشور برعهده دارند.
سالانه بیش از دو میلیون نفر در کشور آموزش های مهارتی را کسب می کنند. همچنین بیش از 50 درصد از مراجعه کنندگان به مراکز آموزش های مهارتی را دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn