• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 5 شب

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت:رونق اقتصادی کشور مشروط به رونق بخش مسکن است

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: تا بخش مسکن در کشور راه نیفتد اتفاقی در اقتصاد کشور رخ نمی دهد.
نورالله حسن‌زاده شامگاه جمعه در حاشیه بازدید از شانزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد:
اکنون بخش صنعت شرایط سختی را می‌گذراند و رفع تحریم‌ها به واحدهای درون استان و همچنین واحدهایی که می‌خواهند از بیرون برای سرمایه گذاری بیایند کمک زیادی می‌کند.
وی افزود: به خاطر ثبات، امنیت داخلی و همچنین وجود ظرفیت‌های خالی موجود در کشور، سرمایه گذاران علاقمند به آوردن سرمایه خود به کشور هستند. البته در مقابل انتظار داریم تا فناوری‌های پیشرفته را وارد کشور کرده و بخشی از بازار آن‌ها را در اختیار داشته باشیم.
مدیر کل صنعت، معدن و تجارت خوزستان با اشاره به نقش مسکن به عنوان پیشران اقتصاد کشور تصریح کرد: تا بخش مسکن در کشور راه نیفتد اتفاقی در اقتصاد ایران نمی‌افتد و از آنجایی که کل صنایع وابسته به مسکن مشکل دارند، بنابراین تا از رکود خارج نشویم نمی‌توان امیدی به حل مشکلات داشت.
حسن‌زاده بیان کرد: چند شرکت از کشور آلمان در حال ورود به استان برای سرمایه گذاری هستند که یکی در زمینه تولید (ام. دی. اف) در شوش و دیگری در زمینه تولید برق از باد و خورشید در منطقه آزاد اروند است.
وی عنوان کرد: در خوزستان طرح‌های توجیه دار بسیار زیادی در زمینه نفت، مشتقات نفتی، صنایع دستی پتروشیمی، کشتی سازی و فرومنگنز برای سرمایه گذاری وجود دارد.
مدیر کل صنعت، معدن و تجارت خوزستان یادآور شد: زمانی برای خروج از رکود نمی‌توان پیش بینی کرد چون هیچ پولی به بخش صنعت تزریق نشده و تا اعتباری در اختیار صنایع قرار نگیرد، نمی‌توان کاری کرد.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn