• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 5 شب

ضرورت جلوگیری از گسترش مساحت شهر اهواز

معاون ساخت و توسعه شبکه راه های کشور وزارت راه و شهرسازی گفت: موتور محرکه پروژه های عمرانی در هر منطقه ای به خصوص صنعت ساختمان مهندسان در بخش های مختلف هستند.

خیرالله خادمی در حاشیه برگزاری شانزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان در گفت و گوی اختصاصی با سازه نیوز اظهار کرد: با توجه به اینکه  در شانزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان اکثر توانمندی های فنی و صدور خدمات فنی و مهندسی و آخرین تولیدات کشور ارائه شده، می تواند فرصت مغتنمی جهت ارتقا کیفیت ساخت و ساز و بهره گیری از بهترین تولیدات روز به حساب آید.

وی با بیان اینکه با اطمینان می توانیم برخی سازه های جدید را طراحی و اجرا کنیم عنوان کرد: نمایشگاه نسبت به سال گذشته ارتقا بهتری پیدا کرده است خصوصا اینکه تولیدکنندگان و افراد فنی بیشتری در این نمایشگاه شرکت کردند و  این ضرورت را برای استان دیدند.

معاون ساخت و توسعه شبکه راه های کشور وزارت راه و شهرسازی ادامه داد:  در بخش هایی از استان  ساختمان بلند کم داشتیم و الان مشاهده شد که در زمینه تولیدات و طراحی این نوع ساختمان ها بسترهای لازم ایجاد شده و نیروهای استانی برای ساختمان های بلندتر که مورد نیاز استان است آموزش های کافی را دیده اند.

وی خاطر نشان کرد:  با توجه به اینکه مساحت اهواز نسبت به شهرهای دیگر بیشتر است ضرورت دارد که به ارتفاع بپردازیم، ما کمی نسبت به کلانشهرهای دیگر دیر این اقدامات را شروع کردیم.

خادمی بیان کرد: آپارتمان سازی در برخی از شهرهای کشور منحصر شده که امیدوارم تبلیغاتی که در ارتباط با ساختمان های بلند است در بقیه بخش های کشور لحاظ کنیم تا از گسترش بیش از اندازه شهر جلوگیری شود.

وی در ارتباط با گسترش مساحت شهر اهواز گفت: در گذشته سعی کردیم خطی دور شهر بکشیم که از گسترش آن جلوگیری شود که در حال انجام است.

معاون ساخت و توسعه شبکه راه های کشور وزارت راه و شهرسازی  در رابطه با نقش نظام مهندسی در پیشرفت پروژه های عمرانی اظهار کرد:  موتور محرکه پروژه های عمرانی در هر منطقه ای به خصوص صنعت ساختمان مهندسان در بخش های مختلف هستند و در صنعت ساختمان نقش اول را نظام مهندسی دارد.

وی اضافه کرد:  با توجه به تاکید مقام معظم رهبری هدف گذاری شده است که تمام خدمات از بخش خصوصی انجام شود که در  اینجا نقش NGOها و بخش هایی مانند نظام مهندسی به عنوان  یک مجموعه فنی مشخص می شود.

خادمی تصریح کرد: نظام مهندسی در این راستا می تواند ارائه کار فنی کند، آیین نامه های فنی را ارائه دهند و آخرین تکنولوژی های طراحی و ساخت را در هر استانی ارائه کنند و یک نقش پایه ای برای استان داشته باشند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn