• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 5 شب

نایب رئیس اتاق بازرگانی: ایران برای پیوند با نظام جهانی بانکی آماده شود

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران بر لزوم افزایش سرعت توسعه اقتصاد تاکید کرد و گفت: ساختار بانکی ایران حتی در صورت لغو تحریم ها، آماده پیوند خوردن با نظام جهانی نیست.

«پدرام سلطانی» عصر یکشنبه در دهمین همایش سالیانه اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی افزود: در دوران تحریم فاصله ایران از اقتصادهای پیشرفته جهان بسیار زیاد شده است به طوری که حتی می توان ادعا کرد به میزان دو نسل از آنها عقب افتاده ایم.
بر پایه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که بیست و سوم تیرماه بین جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 (انگلیس، فرانسه، آمریکا، روسیه و چین به همراه آلمان) با حضور اتحادیه اروپا نهایی شد، در ازای کاهش برخی فعالیت های اتمی تهران، تحریم های هسته ای علیه این کشور لغو خواهد شد.
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: در شرایط کنونی ما با نفت ارزان و یک دولت بی پول و بدهکار می خواهیم به اقتصاد جهانی متصل شویم.
وی اضافه کرد: اقتصاد دنیا امروز از عصر ارتباطات عبور کرده است اما ما هنوز درگیر الکترونیکی کردن دولتیم.
به گفته او، سرعت توسعه اقتصاد جهانی به اندازه ای است که اگر ما با سرعت کنونی حرکت کنیم فاصله ما روز به روز بیشتر خواهد شد.
سلطانی تاکید کرد باید بررسی شود مزیت صادرکنندگان کوچک ایران در پساتحریم چیست.
وی اضافه کرد:

مزیت های گذشته از ما گرفته شده است و ما با رقابت شدید و گسترده در عرصه اقتصاد جهانی روبرو خواهیم بود.
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: پساتحریم افزون بر فرصت، تهدیدهایی را نیز پیش روی ما قرار می دهد که ما باید به آنها توجه کنیم.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn