• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 5 شب

شتاب در حفاری چاه های عمیق نفت و گاز با ساخت تجهیزات راهبردی

رئیس اداره نصب آویزه مدیریت خدمات فنی شرکت ملی حفاری، از طراحی و ساخت نسل جدید تجهیزات در صنعت حفاری ایران خبر داد و گفت: ساخت این تجهیزات راهبردی جدید به روند حفاری چاه های عمیق، انحرافی و افقی نفت و گاز در کشور سرعت می بخشد.

به گزارش ایرنا از شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی (شانا)، محمود ارشدی افزود: طراحی و ساخت نسل جدیدی از آویزه ها که در حفاری چاه های نفت و گاز کاربرد دارد، برای نخستین بار به دست متخصصان داخلی انجام شده است.
به گفته وی، 'اسلاتد هایدرولیک هنگر' یا آویزه ها در اندازه چهار و یک دوم اینج برای نخستین بار در صنعت نفت کشور طراحی و ساخته شده و قرار است این دستگاه جدید جایگزین هنگرهای مکانیکال شود.
رئیس اداره نصب آویزه مدیریت خدمات فنی شرکت ملی حفاری افزود: تولید هنگرهای هایدرولیک، یک پروژه ابداعی است که از نظر ضرورت در حفاری چاه های نفتی در میدان نفتی 'یاران' طراحی شده و به مرحله تولید انبوه رسیده است.
وی در تشریح مزیت های هنگرهای هایدرولیک بیان کرد: ضریب اطمینان بالا برای لاینرهای سنگین (آستری) و متراژ بالا، مناسب بودن برای چاه های عمیق، انحرافی و افقی، آسانی کار و تسریع در راندن و کاهش زمان حفاری، از مزیت های این فناوری جدید است.
ارشدی یادآور شد: انواع آویزه های مورد نیاز تا سال ٨٤ از خارج کشور تامین و نصب و راندن آن در چاه ها از سوی شرکت های خارجی انجام می شد.
وی ادامه داد: طراحی و ساخت این دستگاه در راستای بومی سازی قطعات و تجهیزات صنعت حفاری، با همکاری شرکت پارس فولاد در اهواز محقق و از سال 1387 تاکنون انواع سایزهای سه و نیم، پنج، هفت و ١١ و سه چهارم اینچ ساخت داخل شده است.
ارشدی به قرارداد شرکت ملی حفاری با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در زمینه تهیه و راندن بیش از یک هزار مجموعه لاینرهنگر اشاره کرد و گفت: این قرارداد از سال 1387 اجرایی شده و تاکنون بر اساس آن ٩٣٠ مجموعه تولید و مورد استفاده قرار گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون حدود 50 عملیات ارائه خدمات آویزه و نصب آستری در طرح توسعه میدان های نفتی غرب کارون و میدان مشترک نفتی آذر از سوی شرکت ملی حفاری انجام شده است.
آویزه ها و پس آویزه های آستری، ابزاری درون چاهی هستند که در هنگام تکمیل عملیات حفاری چاه های نفت و گاز برای کوتاه کردن زمان بستن لوله های آستری تا سطح و یا عمیق تر کردن چاه های قدیمی و دیگر موارد به کار گرفته می شوند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn