• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 5 شب

خرید هواپیما توسط سرمایه‌گذاران منع قانونی ندارد

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه سه ایرلاین جدید "سپهران"،‌ "تهران ایر" و "نسیم" در حال اخذ موافقت اصولی از سازمان هواپیمایی کشوری هستند، ‌گفت: هیچ یک از هواپیماهای این شرکت ها هنوز مجوز پرواز دریافت نکرده اند.

 
 

مقصود اسعدی سامانی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، اظهار کرد: این ایرلاین ها پیش از اخذ مجوز تاسیس شرکت هواپیمایی نسبت به خرید و تامین ناوگان خود اقدام کردند و البته هنوز پروسه خرید ادامه دارد.

وی با تاکید براینکه خرید هواپیما و ورود آن به کشور توسط سرمایه گذاران منع قانونی ندارد، ادامه اد: هر سرمایه گذاری اجازه و اختیار خرید هواپیما و ورود آن به کشور را دارد البته منوط به اینکه از لحاظ فنی و تطابق با استانداردها مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری باشد.       

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: هواپیماهای ایرلاین های در حال تاسیس هنوز به مرحله مجوز فعالیت عملیاتی پرواز نرسیده اند و در حال حاضر مراحل اداری و فنی اخذ موافقت اصولی را طی می کنند و این ایرلاین های جدید در تلاش هستند تا مجوزهای AOC را دریافت کنند.   

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn