• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 5 شب

واکنش ریاست سازمان مالیاتی به خبر استعفا

واکنش ریاست سازمان مالیاتی به خبر استعفا

عسکری درباره اخبار مربوط به استعفایش نیز گفت: بنده استعفایی از ریاست کلی سازمان امور مالیاتی نکرده‌ام و همچنان به عنوان رئیس این سازمان در حال فعالیت هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی عسکری رئیس کل سازمان امور مالیاتی در جمع خبرنگاران درباره سیاست های مالیاتی بودجه 95 گفت: گرچه پیش بینی اعداد مالیاتی بودجه هنوز نهایی نشده است اما به طور قطع درآمدهای مالیاتی سال آینده از امسال بالاتر نخواهد بود.

وی با بیان اینکه  در پیش نویس بودجه سال 95 کل کشور پیش بینی رشد مالیات ها از پیش بینی رشد امسال کمتر است، افزود: البته این به مفهوم کاهش عدد قدر مطلق مالیات ها نیست و تنها میزان رشد آن کمتر خواهد بود.

عسکری تصریح کرد: تاکنون که هشت ماه از سال می گذرد، 83 درصد اهداف مالیاتی بودجه 94 محقق شده و این نشان می دهد سازمان امور مالیاتی براساس نبض اقتصاد، مالیات دریافت کرده است.

وی درباره نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال 95 نیز گفت: قرار نیست برای بودجه سال 95 عدد مالیات برارزش افزوده افزایش یابد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی خاطرنشان کرد: نرخ مالیات بر ارزش افزوده همان چیزی خواهد بود که اکنون اعمال می شود.

وی درباره حذف موانع مالیاتی در قالب 2 هزار قانون شناخته شده زائد از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی، گفت: رشد درآمدهای مالیاتی امسال  به 10 درصد خواهد رسید، بنابراین سازمان امور مالیاتی خود را با شرایط رکودی تطبیق داده و براساس آن مالیات دریافت کرده است.

وی ادامه داد: اگر اصناف کمتر فروخته باشند، کمتر هم مالیات داده اند و ما مالیات اضافه از هیچ یک از فعالان اقتصادی دریافت نکرده ایم.

عسکری درباره اخبار مربوط به استعفایش نیز گفت: بنده استعفایی از ریاست کلی سازمان امور مالیاتی نکرده‌ام و همچنان به عنوان رئیس این سازمان در حال فعالیت هستیم.

وی در پاسخ به اینکه حتی جانشین شما هم معرفی شده، اظهارداشت: فعلا که اتفاقی رخ نداده است و اگر اتفاقی هم بیفتد، استعفا یا برکناری نخواهد بود بلکه یک تصمیم است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn