• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 5 شب

بخش خصوصی میزبان هیات اقتصادی فنلاند

هیاتی اقتصادی از كشور فنلاند به سرپرستی معاون اقتصادی وزیر خارجه این كشور با اعضای هیات‌مدیره کنفدراسیون صنعت ایران دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار محسن خلیلی، رئیس هیات‌مدیره کنفدراسیون صنعت ایران ابراز امیدواری کرد که تلاش‌های دو کشور در جهت ارتقای سطح همکاری‌های اقتصادی و صنعتی و فناورانه به ثمر بنشیند و موجب تعمیق دوستی و همکاری هر چه بیشتر دو کشور و فایده‌رسانی متقابل به دو ملت شود. خلیلی با اشاره به پیشینه همکاری دو کشور در زمینه‌های اقتصادی و صنعتی، آثار تحریم‌های تحمیل شده در دهه گذشته بر بخش صنعت كشورمان را بسیار مخرب برشمرد و ابراز امیدواری کرد: توافق ایران و کشورهای قدرتمند غربی بر سر تعلیق و لغو تحریم‌ها زمینه‌های بازگرداندن توان اقتصادی و صنعتی به کشورمان را فراهم سازد.

خلیلی در ادامه بر ضرورت سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی و انتقال فناوری و دانش به کشور تاکید و ابراز امیدواری کرد که این‌گونه دیدارها زمینه‌ساز پیشرفت و گسترش توان تولید صنعتی كشورمان شود. آنتونن، معاون اقتصادی وزیر امور خارجه فنلاند که ریاست هیات پانزده نفره را بر عهده داشت، به دشواری راه پیش‌رو اذعان کرد و ابراز امیدواری کرد که با اجرای عملی مفاد توافق بر سر برنامه هسته‌ای ایران و لغو تحریم‌ها در ماه‌های آینده روابط اقتصادی و صنعتی دو کشور گسترش یابد. وی با اشاره با توانایی‌ها و مزیت‌های کشورش در زمینه‌های مختلف صنعتی، گفت: فنلاند در زمینه‌هایی چون صنایع الکترونیک،‌ مقابله با آلودگی‌های زیست‌محیطی از طریق به کارگیری فناوری‌های سبز و روش‌های نوین دفع پسماندهای صنعتی، احیای تالاب‌ها و دریاچه‌ها تجربه دارد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که در دیدار وزیر اقتصاد فنلاند که حدود دو ماه دیگر به ایران سفر می‌کند و نیز سفر وزیر کشاورزی فنلاند در فروردین ماه آتی شاهد تحکیم روابط صنعتی، اقتصادی و فناورانه دو کشور باشیم. در این دیدار همچنین کارتیه رئیس کنفدراسیون صنایع فنلاند ضمن تشریح ساختار و جایگاه كنفدراسیون صنایع فنلاند در مناسبات اقتصادی این كشور ابراز امیدواری کرد همکاری دو نهاد گسترش یابد و به تبادل اطلاعات و همکاری‌های عملی بینجامد. نصرالله محمدحسین فلاح، نایب رئیس کنفدراسیون صنعت ایران نیز با اشاره ظرفیت‌های بالقوه بالای صنعت كشورمان و نیازهای امروز آن برای به بالفعل درآمدن این ظرفیت ها، ابراز امیدواری کرد که این همكاری‌ها بتواند هرچه بیشتر موانع پیش رو در برابر رشد و توسعه صنعت ایران را رفع و همکاری‌های دو جانبه یا چندجانبه در زمینه سرمایه‌گذاری و انتقال دانش و تخصص عملی و مدیریتی را گسترش دهد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn