• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 5 شب

بزرگترین چالش های آب و هوا

رویارویی با بزرگترین چالش های آب و هوا با گام های کوچک آغاز می شود

توافقنامه ای که اخیرا در پاریس توسط بیش از ۱٩۰ کشور به تصویب رسید، بلندپروازانه ترین پیمانی بود که تاکنون در این زمینه بسته شده است.
تعهد به اقدام از سوی ۱۸٧ کشور از ۱٩۰ کشور شرکت کننده در کنفرانس پیش از ۱۵ دسامبر اعلام شد. برنامه های گوناگون یک چهارچوب پایدار و بلند مدت را به منظور کاهش گازهای گلخانه ای به وجود آوردند و زمینه را برای همکاری کشورها با یکدیگر با هدف نگهداشتن افزایش حرارت جهانی پایین تر از دو درجه سانتیگراد فراهم ساختند.

آینده ما با کربن پایین چگونه در شرایط واقعی تحقق خواهد پذیرفت؟ این کار از اقدامات کوچک آغاز خواهد شد. دولت های ملی متعهد شده اند که سهم خود را ادا کنند، ولی اجرای طرح ها ممکن است آهسته صورت گیرد. سیاست های آنها برای این که از مسیر قانونگذاری و فرایندهای اجرایی بگذرند به زمان نیاز دارند. ولی نهادهای کوچک- شهرها، ایالت ها، کسب و کارها و دانشگاه ها می توانند با سرعت بیشتری دست به اقدام زنند و از هم اکنون کار را شروع کرده اند.

شهرداران متحد می شوند

 

شهرها در سراسر جهان از هم اکنون دست به اقدام زده اند. در ایالات متحده ۱۱٧ شهردار تعهدنامه شهرداران را به منظور اجرای سیاست های ضابطه مند، اندازه گیری انتشارات گازهای گلخانه ای و گزارش علنی کوشش ها برای پایین آوردن سطح کربن در شهرهای خود امضا کرده اند. شهرداران ایالات متحده از طریق سازمان هایی مانند گروه رهبری C40 برای آب و هوای شهرها با همتایان خود در سراسر جهان مشغول گفتگو هستند. لس آنجلس، مکزیکو سیتی، دهلی نو، پکن و ریودوژانیرو، مشکلات مشترکی از نظر آلودگی دارند و همچنین در ارتباط با راه حل ها دارای نقاط مشترکی هستند.

افزایش دما را زیر ٢ در جه نگهدارید

 

منظور ٢ درجه سانتیگراد است. تفاهمنامه زیر شاخه ملی رهبری آب و هوای جهانی که تفاهمنامه زیر دو درجه  نیز خوانده می شود، به عنوان مشارکتی بین کالیفرنیا در ایالات متحده و بادن ورتمبرک در آلمان آغاز شد. این مشارکت توسعه یافت و ایالات و مناطق دیگر را در سطح جهان در بر گرفت. اورگان، ورمانت، واشنگتن، مینه سوتا، نیوهمپشایر و نیویورک از جمله ایالت های آمریکا هستند که توافقنامه کاهش انتشارات گازهای گلخانه ای را به میزان ۸۰ تا ٩۵ درصد پایین تر از سطوح ۱٩٩۰ تا سال ٢۰۵۰ و به اشتراک گذاری فناوری ها و پژوهش های علمی امضا کرده اند. امضا کنندگان همچنین به افزودن تعداد خودروها با انتشارات صفر و کاهش دیگر آلاینده ها – و گزارش پیوسته نتایج به دست آمده  متعهد شدند.

کسب و کارها #ActOnClimate

 

شرکت های مجهز به امکانات وسیع، مانند اَپل، کارگیل، کوکاکولا، فیسبوک، گوگل، لوی استراس، مک دونالد، مایکروسافت و وال مارت- ازجمله ۱۵۴ شرکت آمریکایی هستند که در ٢۰۱۵ تعهدنامه کسب و کارهای آمریکایی برای اقدام در زمینه آب و هوا را امضا کردند. آنها انتشارات را کاهش می دهند، سرمایه گذاری در صنایع و فناوری ها با کربن پایین را افزایش می دهند، استفاده از انرژی پاکیزه را بالا می برند و به رهبران جهانی در به کار بستن شیوه های پایدار کسب و کار تبدیل می شوند.

  • عملیات اَپل در ایالات متحده در حال حاضر به طور صد در صد بر روی انرژی پاکیزه می چرخند. از ٢۰۱۱ تاکنون این شرکت به میزان ۴۸ درصد از انتشارات کربن در تاسیسات جهانی خود کاسته است.
  • کارگیل ظرف مدت ده سال کارایی انرژی را به میزان ۱۶ درصد بهبود بخشیده و هدف های جدیدی مانند تقویت انرژی تجدیدپذیر به میزان ۱۴ تا ۱۸ درصد از مجموع انرژی مورد استفاده خود تا سال ٢۰٢۰ تعیین کرده است. این شرکت همچنین برای متوقف ساختن جنگل زدایی در زمین های با ارزش از نظر اکولوژی مشغول اقدام است.
  • مک دونالد متعهد شده که تا سال ٢۰٢۰ ، صددرصد روغن نخل، فیبر، گوشت گاو، و قهوه مورد استفاده اش به شیوه هایی که از نظر زیست محیطی پایدار باشند تدارک شود. این شرکت همچنین افزایش کارآیی انرژی و منابع انرژی تجدیدپذیر خود را مد نظر دارد.
  • وال مارت طرح هایی را برای استفاده از انرژی خورشیدی در فروشگاه ها و تاسیسات خود در دست اجرا دارد و تعداد این گونه طرح ها را تا سال ٢۰٢۰ دو برابر خواهد کرد. این شرکت از تدارک کنندگان خود خواستار شفافیت در ردیابی و کاهش انتشارات گازهای گلخانه ای شده است.

شرکت های متعهد در هر ۵۰ ایالت آمریکا و سراسر جهان فعالیت دارند. آنها در مجموع، ۱۱ میلیون نفر را در استخدام خود دارند، و دارای بیش از ۴٫٢ تریلیون دلار درآمد سالانه هستند، و مجموع سرمایه گذاری آنها در بازار از ٧ تریلیون دلار تجاوز می کند.

 کالج ها و دانشگاه ها نیز به این اهداف متعهدند

 

کالج ها و دانشگاه های آمریکایی برای رساندن انتشارات به صفر پیشگام هستند، و ۳۱۱ دانشگاه تعهدنامه کالج های آمریکایی به اقدام در زمینه  آب و هوا را امضا کرده اند.

هر ۱۰ شعبه دانشگاه کالیفرنیا و تمامی ٢۳ دانشگاه ایالتی کالیفرنیا این تعهد را امضا کرد اند و بسیاری از آنها در پرتو به کاربستن سیاست های پایدار در تمامی سطح دانشگاه، از ضرب الاجل تعیین شده برای رسیدن به هدف انتشارات صفر جلوترند.

دانشگاه کالیفرنیا در ایرواین حتی کلاس های درسی را در رشته رهبری محیط زیست پایدار ارایه می دهد. دانشگاه کالیفرنیا در دیویس به منظور تسریع تولید خودروها بدون انتشار آلاینده با چین به مشارکت پرداخته است. و موسسه فناوری ماساچوست، استنفورد، هاروارد، ییل و ۴۸ دانشگاه ایالتی نیویورک ازجمله دانشکده هایی هستند که کاربرد انرژی پاکیزه و شیوه های پایدار خود را تسریع می کنند.

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn