• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 5 شب

لزوم تشکیل کمیته علوم و فناوری در حوزه انرژی بیش از پیش احساس می‌شود

شفیعی در اجلاس توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی:

آنچه امروز در کشورهای منطقه توسط سایر کشورها مورد نظر قرار گرفته؛ بدون شک منابع انرژی آنها خواهد بود.

محمد ابراهیم شفیعی مدیر کل امور فناوری وزارت نفت در  اجلاس توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی با سخنرانی در کمیسیون تخصصی فناوری‌های نوین حوزه نفت و گاز و پتروشیمی اظهار داشت: آنچه امروز در کشورهای منطقه توسط سایر کشورها مورد نظر قرار گرفته؛ بدون شک منابع انرژی آنها خواهد بود.

وی ادامه داد: در حوزه صنعت گاز،پتروشیمی و نفت فعالیتهای زیادی صورت گرفته که یکی از مهمترین آنها بحث بومی کردن این موضوعات با استفاده از ظرفیتهای علمی و عملی در داخل کشور عزیزمان است که البته در این حوزه توانسته‌ایم به سطوح مناسب و ارزنده‌ای در میان کشورهای اسلامی دست یابیم.

شفیعی در خصوص برگزاری پنل تخصصی فناوری های نوین حوزه نفت و گاز و پتروشیمی که با حضور رییس پژوهشگاه صنعت نفت ایران، مدیر عامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی، مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران برگزار شد بیان داشت: مواردی که در این کمیسیون مطرح خواهد شد در خصوص پروژه های نفت و گاز و پتروشیمی و پژوهش در حوزه صنعت نفت و گاز خواهد بود که با استناد به اسناد بالا دستی و پایین دستی بررسی می شود.

وی در پایان با اشاره به لزوم پایه گذاری کمیته علوم و فناوری در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی، خاطرنشان کرد: محورهای بسیار مهم و فراوانی برای پژوهش در این حوزه ها وجود دارد که می تواند علم را به ثروت ملی تبدیل کند. لذا به نظر وجود و پایه گذاری کمیته علوم و فناوری در این حوزه بیش از پیش احساس می گردد و که کشورهای اسلامی باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند که البته در این اجلاس به تفاهمات خوبی دست پیدا کرده ایم.        

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn