• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 5 شب

شرایط جدید نصب نیروگاه برق در منازل

معاون وزیر نیرو با اشاره به ارائه تسهیلات برای نصب صفحات برق خورشیدی در ساختمان‌های مسکونی، اعلام کرد:

تا سقف ۵۰ درصد هزینه ساخت این واحدهای تولید برق به مشترکان وام و تسهیلات پرداخت خواهد شد. هوشنگ فلاحتیان افزود: یکی از سیاست‌های کلان صنعت برق افزایش ظرفیت تولید برق از محل واحدهای تولید برق تجدیدپذیر و  پاک است.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ‌گونه محدودیتی برای طراحی، ساخت، نصب، راه‌اندازی و تامین صفحات برق خورشیدی در ساختمان‌های کشور وجود ندارد، تصریح کرد: این صفحات تولید برق خورشیدی در مقیاس یک کیلووات نصب و راه اندازی خواهد شد.
وی از آمادگی شرکت برق و وزارت نیرو به منظور خرید تضمینی برق این واحدهای کوچک خورشیدی از مشترکان خانگی خبر داد و افزود: وزارت نیرو آمادگی دارد برق تولیدی مشترکان خانگی از طریق صفحات خورشیدی را خریداری کند.
فلاحتیان با بیان اینکه متقاضیان برای راه‌اندازی صفحات خورشیدی می‌توانند به ادارات برق مراجعه کنند، تاکید کرد: تمامی مراحل نصب و راه‌اندازی این صفحات خورشیدی توسط متخصصان وزارت نیرو انجام می‌گیرد.
مسوولان وزارت نیرو پیش از این تاکید کرده بودند: هر خانوار یا مشترک در تهران می تواند یک کیلووات برق تولیدی صفحات خورشیدی خریداری کند که هزینه نصب هر کیلووات آن حدود هشت میلیون تومان بوده و حدود چهار میلیون تومان آن را مشترکان پرداخت می‌کنند.
وزارت نیرو اخیرا به ‌منظور کاهش پیک مصرف برق در روزهای گرم تابستانی فراخوانی برای عرضه و فروش نیروگاه‌های برق خورشیدی در منازل، مجتمع‌های مسکونی، تجاری و حتی دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی ارائه کرده‌اند. با اجرای این طرح علاوه بر کاهش پیک مصرف برق در روزهای گرم سال، قبض برق از سبد هزینه‌های خانوارهای دارنده نیروگاه برق خورشیدی نیز حذف خواهد شد.خبرگزاری مهر

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn