• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 5 شب

پتانسیل استفاده از انرژی باد در کشور بسیار زیاد است

محمد دورعلی در مراسم افتتاحیه سومین کنفرانس انرژی بادی ایران اظهار داشت: کنفرانس انرژی بادی قصد ندارد تریبونی برای ارائه مقالات دانشجویی باشد، بلکه می‌خواهد افراد و افکار را در زمینه استفاده از این منبع بزرگ طبیعی به‌هم نزدیک کند تا بتوانند گره‌گشای معضلات استفاده از این انرژی در کشور باشند.

 
وی افزود: پتانسیل استفاده از انرژی باد در کشور بسیار زیاد است، اما در سال‌های گذشته نتوانسته‌ایم استفاده از این انرژی را به نسبت داشته‌ها و ظرفیت‌ها توسعه دهیم و در این زمینه نسبت به کشورهای پیشرفته سهم کوچکی داریم.
 
رئیس سومین کنفرانس انرژی بادی ایران با بیان اینکه در استفاده از انرژی باد نسبت به کشورهای پیشرفته سهم اندکی داریم، گفت: ضعف موجود در این زمینه به‌خاطر عدم نقدینگی، یا کمبود متخصص و تکنیک نیست، بلکه علت عدم رشد در استفاده از انرژی باد، به اراده موجود و یک سری قوانین و مقررات باز می‌گردد که بایستی راه را برای استفاده از این انرژی پاک هموار کند.
 
دورعلی با بیان اینکه باد مانند آب نیست که در صورت عدم استفاده در زمین نفوذ کند و به سفره‌های زیرزمینی بپیوندد، تصریح کرد: باید در زمان از انرژی باد استفاده کرد و به همین خاطر هرچه زودتر نسبت به استفاده از انرژی باد اقدام کنیم، بهره بیشتری خواهیم برد.
 
وی افزود: آنچه محوریت کنفرانس و اصل کار بر آن بناست برگزاری میزگردهای تخصصی است که امیدواریم با ارائه مباحث تخصصی، این کنفرانس بتواند برای توسعه انرژی بادی در کشور و برداشتن معضلات از پیش‌رو، راهگشا بوده و به اهداف از پیش تعیین شده برسد.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn