• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 5 شب

راهی نو در تولید انرژی خورشیدی

راهی نو در تولید انرژی خورشیدی


یکی از بزرگ‌ترین شرکت های تولیدکننده پنل های خورشیدی در ایالات متحده، به منظور کاهش هزینه‌ها و رقابت با تولیدکنندگان چینی از یک منبع جالب توجه برای تولید استفاده نمود و آن چیزی نیست غیر از «کار اجباری در زندان».
به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت سونیوا تولید کننده پنلهای خورشیدی و تحت حمایت گروه شرکت های گلدمن ساکس، بخش محدودی از فعالیتهای تولیدی خود را به زندانیان ایالتی واگذار کرده است تا از طریق برنامه بلندمدت دولت، زندانیان را برای زندگی پس از دوره حبس، آماده سازد.
 
اما شرکت سونیوا فرآیندهای تولیدی خود را به طور کامل به زندان‌ها انتقال نداده و ترجیح می‌دهد بر روی ایجاد کارگاه های کوچک در منازل در ایالات جورجیا و میشیگان سرمایه گذاری نماید و بدین ترتیب علاوه بر اجرای بخش اعظم فعالیت های تولیدی خود، برای بیش از سیصدو پنجاه نفر کار ایجاد کند.
 
به گفته مت کارد، معاون بخش فروش و تولید بین الملل این شرکت، هماهنگی های شرکت با صنایع زندان فدرال یا همان یونیکور، این امکان را برای سونیوا فراهم آورد تا طی هجده ماه اخیر، کل اقدامات مونتاژ پنل ها را از آسیا به ایالات متحده منتقل نماید. به گفته این شرکت، کمتر از ده درصد از فرآیند تولید پنل توسط زندانیان صورت می‌گیرد.
 
انجام فرآیندهای تولیدی توسط زندانیان یکی از روش های مورد استفاده یونیکور می‌باشد که از دهه ١٩٣٠ رواج داشته و بسیاری از تولیدات این شرکت از قبیل پلاک های وسایل نقلیه و کالاهای مورد نیاز ارتش، از این طریق صورت می‌گرفت. پنل های خورشیدی نیز اخیراً به این فهرست افزوده شده است و این امکان را برای زندانیان فراهم می‌آورد تا مهارت هایی در زمینه یک صنعت جدید و رو به رشد کسب نموده و از طرفی امکان بهره مندی از انرژی های تجدیدپذیر را نیز برای دولت فراهم آورد.
 
حدود دویست زندانی درکارخانه های احداث شده در زندان های شریدان، اورگان، اوتیسوایل و نیویورک مشغول تولید پنل های خورشیدی هستند. درخواست رویترز مبنی بر بازدید از کارخانه های پنل های خورشیدی در زندان‌ها، توسط مقامات زندان رد شد.
 
شرکت سونیوا در سال ٢٠٠٧ توسط دانشمندان انرژی خورشیدی در موسسه فناوری جورجیا تأسیس شد و به سرعت رشد داشت. اگرچه این شرکت خصوصی از افشای صورت های مالی خود سرباز می زند، اما بر اساس مستندات یکی از قراردادهای فدرال که در سال ٢٠١٤ منعقد شده است، چنین برمی آید که درآمد سالانه سونیوا حدود ٩٣ میلیون دلار می‌باشد. شرکت سولار سیتی که مهم‌ترین شرکت نصب کننده پنل های خورشیدی بر روی بام در ایالات متحده می‌باشد نیز در پروژه های خود از پنل های سونیوا استفاده می‌نماید.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn