• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 5 شب

رئیس کمیسیون انرژی: مقرون به صرفه بودن انرژی بادی در مقایسه با انرژی خورشیدی

رئیس کمیسیون انرژی: مقرون به صرفه بودن انرژی بادی در مقایسه با انرژی خورشیدی

رئیس کمیسیون انرژی گفت: انرژی بادی برای ما مقرون به صرفه تر است؛ به دلیل آنکه ۹۰ درصد از قطعات و تجهیزات آن در داخل تولید می‌شود اما در زمینه انرژی خورشیدی ما باید تلاش بیشتری برای بهبود اوضاع این صنعت داشته باشیم.

 
 علی مروی رئیس کمیسیون انرژی در حاشیه سومین همایش انرژی های بادی گفت: انرژی های تجدیدپذیر به عنوان مسئله جدی در مجلس دنبال می‌شود و در کشور ما ظرفیت بسیار بالایی هم در زمینه انرژی های بادی و هم در زمینه انرژی های خورشیدی وجود دارد که تا امروز متأسفانه نتوانسته‌ایم از این ظرفیت استفاده کنیم.
 
وی درخصوص قوانین و مقررات مربوط به این حوزه گفت: قوانین هیچ مشکلی برای استفاده از انرژی های نو فراهم نکرده و اگر در این زمینه با کمبودی مواجه باشیم با کمال میل آن را حل می‌کنیم.
 
وی در ادامه افزود: انرژی های تجدیدپذیر یکی از اولویت های ما به حساب می‌آید، به همین خاطر کمیسیون انرژی طرحی را در رابطه با حمایت از برق کشور آماده و تقدیم مجلس کرده که در این طرح یکی از مسائل اصلی و عمده، بخش انرژی های تجدیدپذیر است. 
 
رئیس کمیسیون انرژی در توضیح این طرح گفت: با تصویب این قانون، خیلی از مشکلات وزارت نیرو در زمینه نیروگاه‌ها، افزایش راندمان و کاهش تلفات و بدهی آنها ساماندهی خواهد شد.
 
رئیس کمیسیون انرژی افزود: انرژی بادی برای ما مقرون به صرفه تر است؛ به دلیل آنکه ۹۰ درصد از قطعات و تجهیزات آن در داخل تولید می‌شود اما در زمینه انرژی خورشیدی ما باید تلاش بیشتری برای بهبود اوضاع این صنعت داشته باشیم.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn