• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 5 شب

شناسایی ظرفیت انرژی دریایی در سواحل جنوبی کشور

شناسایی ظرفیت انرژی دریایی در سواحل جنوبی کشور

مدیر دفتر تحقیقات سازمان انرژی‌های نو ایران (سانا) از شناسایی ظرفیت انرژی دریایی در سواحل جنوبی کشور خبر داد. 

 

اکبر شعبانی‌کیا در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، اظهار داشت: سال ۹۳ برداشت دیتا و شناسایی ظرفیت انرژی دریایی، امواج و جزر و مد را در منطقه خلیج فارس و دریای عمان پیگیری کردیم. 
 
وی افزود: شناسایی ظرفیت در منطقه قشم انجام شده و منطقه خورموسی نیز تامین مالی شده است. 
 
همچنین برداشت اطلاعات از منطقه قشم انجام شده است و هم‌اکنون در مرحله تحلیل این اطلاعات هستیم تا مبتنی بر ظرفیت موجود و نوع جریان‌ها، توربین مناسب انتخاب شود. 
 
شعبانی کیا اظهار داشت: با تکمیل این طرح، به موضوع امکان‌سنجی چگونگی ادامه کار و ساخت توربین می‌پردازیم و در نظر داریم که تامین انرژی را برای مناطق حاشیه دریا و یا جزایر به صورت آزمایشی انجام دهیم تا به کسب دانش و فناوری آن دست یابیم. 
 
وی در ادامه از تکمیل آزمایشگاه مرجع توربین آبی کوچک با همکاری موسسه تحقیقات آب و ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر خبر داد و ابراز امیدواری کرد: این طرح نیز در ‌‌نهایت در شش‌ماهه نخست سال ۹۴ به نتیجه برسد که دستاورد خوبی برای کشور است. 
 
شعبانی کیا تاکید کرد: انرژی‌های تجدیدپذیر بحث جدیدی در کشور است و به ‌طور قطع ما برای تحقیق و توسعه، آزمایش تجهیزات و صدور گواهی‌نامه، ‌به آزمایشگاه نیاز داریم. 
 
مدیر دفتر تحقیقات سازمان انرژی‌های نو ایران یادآور شد: وجود آزمایشگاه از یک سو می‌تواند در ورود تجهیزات کیفی به بازار داخلی موثر باشد و از سوی دیگر محققان و صنعت‌گران در تعامل با آزمایشگاه مرجع محصول‌های خود را با کیفیت مناسب وارد بازار کنند. 
 
وی افزود: اگر می‌خواهیم به سمت اقتصاد بدون نفت و اقتصاد دانش‌بنیان حرکت کنیم، محصولاتمان باید مبتنی بر استانداردهای شناخته ‌شده با دریافت تائیدیه از آزمایشگاه مرجع باشد.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn