• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 5 شب

کاهش 72 درصدی معاملات در بازار برق بورس انرژی

در معاملات روز جاری (یکشنبه) در بازار برق بورس انرژی 316 مگاوات برق به ارزش 4 میلیارد و 22 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 72 درصد کاهش را نشان می دهد.

 

به گزارش روز یکشنبه گروه تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه، میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) پس از دو روز نزول مداوم و شدید در معاملات امروز متوقف شد و رشد اندکی معادل 0.02 درصد را به ثبت رساند.

همچنین روند نزولی و پرشتاب روزهای گذشته شاخص میانگین وزنی قیمت در معاملات امروز متوقف و ثبات در محدوده 530 هزار ریال مشاهده می شود.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی در ابتدای بازار مقاومت نیروگاهها مانع از انجام معاملات و نزول قیمت شد اما این مقاومت پایدار نبود و در دقایق پایانی عرضه محدودی از سوی نیروگاهها انجام شد که در برخی از سررسیدها کاهش قیمت و در برخی دیگر در محدوده قیمت های روز گذشته معاملات انجام پذیرفت. در صورت تأخیر در واریز اعتبار تیر ماه به حساب شرکت های توزیع می توان انتظار کاهش بیشتری در قیمت ها را داشت.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn