• تماس با ما

    09166164968

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 5 شب

توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: با پرداخت هزینه سوخت صرفه جویی شده در نیروگاه های حرارتی به تولیدکنندگان انرژی های تجدید پذیر، اقتصاد نیروگاه های تجدیدپذیر در کشور شکل خواهد گرفت.

 هوشنگ فلاحتیان افزود: در طول 35 سال گذشته سهم تولید برق کشور از انرژی خورشیدی و بادی بسیار ناچیز بوده است؛ درصورتی که می توان ظرفیت چندین هزار مگاواتی برای استفاده از این انرژی ها را در کشور ایجاد کرد.

وی ادامه داد: اگر کسی نیروگاه بادی یا خورشیدی در کشور ایجاد کند و هزینه سوخت صرفه جویی شده در نیروگاه های حرارتی به وی پرداخت شود، به راحتی اقتصاد نیروگاه های تجدیدپذیر در کشور شکل خواهد گرفت.

معاون وزیر نیرو اظهار داشت: سال هاست این مسئله مطرح می شود که می توان به جای اینکه گازوئیل وارداتی یا تولید داخل به صورت رایگان در اختیار نیروگاه قرار گیرد و مبلغی که از برق تولید شده دریافت می شود، کمتر از سوخت نیروگاهی باشد؛ می توان پول صرفه جویی شده سوخت را به تولیدکننده برق تجدیدپذیر پرداخت کرد.

فلاحتیان تصریح کرد: اگر میزان هزینه های هر لیتر یا هر مترمکعب سوخت فسیلی که در نیروگاه مصرف می شود، محاسبه شود وآثار زیست محیطی آن را در نظر بگیریم، به ازای هر کیلووات ساعت عددی خواهد شد که اگر آن را به تولیدکننده نیروگاه خورشیدی یا بادی پرداخت کنند، حداقل سود آن تخریب نشدن محیط زیست است.

وی افزود: با این کار وضعیت اقتصادی تولیدکنندگان برق در نیروگاه های خورشیدی یا بادی نیز رونق خواهد گرفت.

گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn